KONCEPCJE WSÓŁPRACY

Pomysły na wspólne działanie z kolegą…

1. Przestrzeń galerii wypełnić kartonami lub ściankami gipsowo kartonowymi i w przeciągu trwania wystawy stworzyć ekspozycję - początek akcji na wernisażu. To samo można by zrobić jako instalację.

2. Wszystkie pomysły, które wpadły nam do głów, wydrukować wielkoformatowo jako tekst i przedstawić publiczności - lub z kilku rzutników wrzucać na ścianę.

3. Codziennie przebywać w galerii i kręcić film, którego głównymi bohaterami byliby widzowie - każdy z nas nakręciłby swój film.

4. Interaktywna instalacja - w której wszystkie materiały wystawowe (nasze prace) przesyłane byłyby za pomocą internetu do galerii - prace mogłyby być przesyłane w trakcie trwania całej wystawy i każdy z nas przesłałby ich tyle ile by miał ochotę. Instalacja funkcjonowałaby na zasadzie bloga - gdzie każdy obrazkowy wpis - za pomocą rzutnika pokazywany byłby publiczności jako slide show.

5. Każdy z nas pokazuje swoją ulubioną - dużą pracę. Które mogą zawisnąć na dwóch przeciwległych krańcach galerii. Każdy z nas wykonuje komputerowy retusz przedstawianej przez kolegę pracy i pokazuje publiczności jako duży wydruk o wysokiej rozdzielczości.

6. Instalacja - "koledzy" - polegałaby na tym, że każdy z nas kręci film z własnym udziałem - na którym stoi na tle białej ściany i patrzy przed siebie -(film mógłby trwać z pół godziny). Oba filmy byłyby potem wyświetlone z rzutników na dwóch białych tablicach - tak, że nasze wizerunki zwrócone byłyby do siebie twarzami. Kwestią koleżeńskiego zaufania byłaby treść owych filmów i każdy zobaczyłby film kolegi dopiero na wernisażu.

7. Każdy z nas rysuje kilka prac - w dowolny sposób. Potem każdy z nas kopiuje prace kolegi. Na wystawie wszystkie prace są zdublowane i nie podpisane. Dla mnie byłaby to metafora dzielenia się ze znajomymi moimi przemyśleniami oraz wiedzą - to wszystko w końcu staje się naszymi doświadczeniami i naszą wiedzą.

8. Każdy z nas wynajduje w internecie jakiegoś nieznanego artystę, plastyka i każdy przygotowuje prezentację o tym plastyku. Lub wynajdujemy kilka takich stron i przedstawiamy prace kliku nieznanych artystów.

9. Pokazać wszystie udokumentowane dialogi, teksty opowiadające o tym jak doszło do wystawy w tej konkretnej galerii. Czyli opowiedzielibyśmy wspólnie jak to się stało, że znaleźliśmy się na tej wystawie i dlaczego wystawiamy to, co wystawiamy.

10. Każdy z nas przeprowadza wywiad z jakimś innym, dowolnie wybranym artystą - tym samym przedstawiając swoją twórczą postawę."

13.09.2008

designed by Ratz