WYWIADY

Rozmowa z Gerardem Blum-Kwiatkowskim
(https://pl.wikipedia.org/wiki/Gerhard_J%C3%BCrgen_Blum-Kwiatkowski) zarejstrowana 3.1.2008 roku w Elbląskiej galerii EL (http://www.galeria-el.pl/), którą przeprowadziła Agata Radzińska na potrzeby swojej pracy licencjackiej z kulturoznawstwa pt. "Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Sztuka retrospekcji." Wywiad był przeprowadzony na potrzeby tekstu i nie był zaplanowany jako wywiad filmowy, stąd pewne niedociągnięcia techniczne, jednak ze względu na wartość historyczną tego materiału postanowiliśmy udostępnić to nagranie szerszemu gronu odbiorców.
Rozmowa z KAZIĄ PE (https://www.facebook.com/Kazia-Pe-305087559504177/,
https://desa.pl/pl/authors/5475/katarzyna-pieczynska) otwierająca serię wywiadów Undiscovered Universes. Przedstawiam Wam tą ciekawą filozofkę i bardzo utalentowaną malarkę z nadzieją, że przykuje Waszą uwagę. Odwiedziłem jej pracownię, żeby odkryć dla Was drobny kawałek jej Wszechświata i skłonić Was tym samym do kupowania jej prac. Jest to pierwszy tego rodzaju wywiad, który przeprowadziłem więc liczę na wyrozumiałość. Są to również moje pierwsze doświadczenia z montażem dlatego liczę na to, że niedociągnięcia zostaną wybaczone. Radujcie się materiałem!

P.S. Z zupełnie niezrozumiałych dla mnie przyczyn po kilku miesiącach od publikacji wywiadu Pani Pieczyńska zdecydowała, że ma być on usunięty z mojego kanału youtube.
Rozmowa z MATEUSZEM ŁUKASIAKIEM reprezentującym Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne (https://www.facebook.com/polskie.stowarzyszenie.transhumanistyczne/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Transhumanizm). Po wielu latach interesowania się tematem transhumanizmu i nowych technologii mam teraz przyjemność poznawania założycieli PST. Ponieważ implikacje filozofii transhumanizmu wiążą się ze zmianami właściwie w każdym wymiarze życia, nie byliśmy w stanie bardziej analitycznie podejść tu do najważniejszych zagadnień i mogliśmy jedynie zasygnalizować jakie tematy wymagają uwagi. W przyszłości mam nadzieję, że uda mi się porozmawiać również z innymi specjalistami z PST, którzy profesjonalnie zajmują się bardzo różnorodnymi aspektami transhumanizmu takimi jak historia myśli transhumanistycznej, analiza zagadnienia tożsamości osobowej w kontekście możliwych rozszerzeń umysłu, genetyka czy architektura sztucznej inteligencji.
Rozmowa z KAREN TURNER (https://www.karenturnerabit.com/) wspaniałą artystką z Londynu, założycielką galerii Cave (https://www.cavepimlico.co.uk/), lokalną aktywistką związaną z dzielnicą Pimlico gdzie znajduje się jej galeria.

designed by Ratz