Blog rysunkowy nr 1

Rysunek to jeden z wielu przejawów myślenia. Myślenie to proces a ta strona daje niepowtarzalną możliwość przedstawiania procesów. Codziennie od 01.10.07 do 8.01.08 czyli przez 100 dni będę umieszczał tutaj swoje szkice. Zależności między kolejnymi rysunkami uświadomić mają jak proces ewolucji obrazu przebiega w przypadku mojej skromnej osoby. Rzadko można oglądać ciągi rysunkowe – tylko nieliczne publikacje dotyczące twórczości grafików czy rysowników pokazują wyraźnie jak krok po kroku dokonują się zmiany w wyobraźni rysującego i jej graficznej reprezentacji. Ważny jest każdy szkic bo nawet niepozorna kreska czy kropka mogą zainspirować zmianę, która określi całość rysunku i każdego następnego. Wyobraźnię grafika ogranicza w dużej mierze papier kreski, kropki i plamki – to manipulowanie tymi prostymi graficznymi elementami pozwala kształtować coraz bardziej złożone formy. Rysowanie to dialog z samym sobą i to co mamy w głowie dochodzi do nas dopiero w momencie kiedy widzimy to na papierze, mimo iż już wcześniej zadecydowaliśmy jaki kształt narysujemy. To sprzężenie zwrotne - przyglądanie sie temu co daje jakaś dawka koncentracji, jakie skutki przynosi rysowanie w jakimś stanie umysu i reagowanie na to jakąś modyfikacją koncentracji czy stanu umysłu. To nastrajanie się. Rysowanie zmienia wyobraźnię i wyobraźnia zmienia rysowanie. To nauka wyobrażania sobie togo co prawdopodobnie da się przedstawić lub nauka wyobrażania sobie w odpowiedniej składni, za pomocą odpowiednich elementów i modułów. Nauka coraz bardziej elastycznego obrazowania. Ile każda wyobraźnia zawdzięcza składni, samemu kombinowaniu? Generownie różnorodności w tym wypadku to manipulowanie kreskami i kropkami aż urodzi się nowy kształt – to to bezmyślne kombinowanie do skutku – to włśnie ta wyobraźnia, która zawdzięcza coś składni. Ale jest jeszcze intencja i cel, których żadne rzemieślnicze kombinowanie nie zastąpi. To też można tu zobaczyć:)
Ten blog to opowieść o tym jak rozwija się, ewoluuje lub stoi w miejscu mój rysunkowy "język", jak rozwija się dialog z samym sobą.

Poniżej tekst, który ma być opisem wszystkich intencji i celów, które z poniższymi pracami były związane. Ma to ukrócić nad płodne hermeneutyczne wyobrażenia i treści interpretacyjne ...

Opis bloga rysunkowego nr 1 dostępny jest TUTAJ

 

designed by Ratz